Як вибрати безпечну фарбу

E-mail
При виборі фарб для житлових кімнат особливо важливо, щоб вони були екологічно безпечними. Віддавайте перевагу матеріалами на водній основі. Вони по праву вважаються найбільш безпечними, але при цьому - не менш стійкі.

Акрилові лаки на водній основі навіть після закінчення часу не стануть джерелом екологічного забруднення, а оброблена ними поверхня надовго збереже натуральну фактуру і колір, збереже стійкість до впливу тепла, холоду та вологи. Однак для висихання такий лак вимагає певної температури і вологості. Він схоплюється приблизно за 2:00, а на повне затвердіння потрібно від 7 до 10 днів. Врахуйте: акриловий лак не підходить для обробки дерев'яної підлоги, його краще замінити нітролаком.

Клеї на водній основі. Процес їх висихання відбувається за рахунок випаровування води, тому вони не виділяють шкідливих речовин.
Водно-дисперсійні фарби (або водорозчинні, або латексні) не містять органічних розчинників, тому вважаються екологічно чистими, не мають запаху. Їх можна наносити пензлем, валиком або розпилювачем. Висихаючи, така фарба створює особливу полімерну плівку, не пропускає рідину, але проникна для парів - поверхня дихає, але не вбирає вологу.

Для оздоблювальних робіт краще обирайте прості матеріали, ніж продукти з незвичайними властивостями (наприклад, швидко висихаючі фарби або клеї.). Для удосконалення захисних, декоративних або експлуатаційних властивостей до складу таких продуктів додають хімічні речовини, які і наділяють їх такими «над можливостями». Перш ніж віддати перевагу тому чи іншому виду матеріалу, зважте всі «за» і «проти». У більшості випадків сильний різкий запах свідчить про наявність шкідливих речовин у тому чи іншому матеріалі.

По темі:
 Квартира.com