Як вибрати ламінат

E-mail
Як вибрати ламінат

Підлога - це найважливіша складова приміщення, тому бажано відразу вибрати правильний варіант ламінату. Звичайно, самостійно розібратися у всіх нюансах складно, але наша інформація та поради фахівців допоможуть успішно обрати потрібний Вам ламінат.

Вибір ламінату залежить, передусім, від того, для якого приміщення, кімнати він призначений. Адже навантаження, в квартирі чи приватному будинку менші і відповідно відрізняються від навантажень в офісі або торговому приміщенні. Тому поділяють ламінат на побутовий і комерційний. Основним показником зносостійкості ламінату являється його клас, який привласнюється за результатами спеціальних тестів. Існує 7 класів ламінату :
21, 22, 23 і 31, 32, 33,34. Так 21, 22, 23 класи не зустрічаються в продажі, більшість виробників ці класи познімала з виробництва. Деякі виробники на своїй продукції вказують таке 23=31 класу, тобто що їх підлога може використовуватись в приватних будинках, квартирах та комерційних приміщеннях. Чим вище клас ламінату, тим більше ламінат стійкий до навантажень, механічних пошкоджень. Наприклад, в вітальні або на кухні навантаження більше, і більша схильність до стирання і дії вологи. Для таких умов доцільно вибрати ламінат класу 32 найкраще Для коридорів і дитячих кімнат рекомендовано також обирати 32 клас
до навантажень нижче і можна вибрати ламінат 23=31 класи. Ламінат класу 23, 31 підходить для домашніх приміщень з низькою інтенсивністю ходіння, наприклад, для спалень, залів або кладовок. Якщо хочеться створити запас міцності фахівці радять вибрати ламінат більш високого класу, який призначений для громадських приміщень. Для переговорних кімнат і конференц-залів, офісів рекомендується вибирати ламінат не нижче класу 32. Класні кімнати, офіси, приймальні,
бутики зазвичай обладналися ламінатом класу 33. Ламінат 33 класу міцніший і довговічніший. Його використовують в офісах з великою прохідністю людей, в спортивних залах, барах, кафе і магазинах.
34 клас ламінату найміцніший і най довговічніший. Використовують в торгових центрах, вокзалах, аеропортах в місцях де дуже велика інтенсивність руху. В продажі такий ламінат практично не зустрічається.
До речі, для позначення кожного класу придумані спеціальні символи – будиночки з чоловічками.
Вибираючи ламінат, слід мати на увазі, що при усіх достоїнствах підлог, що ламінують, деякі види ламінату є недостатньо вологостійкі. Проте практика показує, що ламінат високого класу (31, 32, 33, і навіть 23), може без помітних наслідків витримати зіткнення з водою впродовж декількох годин.
Дуже важливою характеристикою ламінату є його товщина. Товщина ламінату може складати 6, 7, 8, 10, 12 мм. Чим вона більша, тим вище ударна міцність матеріалу і звукопоглинання. Для застосування в домашніх умовах цілком достатньо ламінату завтовшки 6 або 8 мм. Але якщо поверхня підлоги не занадто якісна, можна вибрати ламінат і по товстіше, щоб підлога не пошкодилася в процесі експлуатації. Крім того, монтаж ламінату завтовшки 8 і 12 мм здійснюється простіше, ніж 6 або 8 мм.
Для щоб правильно вибрати ламінат також потрібно враховувати співвідношення площі приміщення і товщини ламінату. Якщо товщина покриття недостатня
для великого приміщення, то при ходьбі може виникати звук, схожий на цокання. Беззвучно по такому ламінату можна ходити тільки босоніж або в м’яких тапочках. Чим товще панель, тим більше вона поглинає звук. Деякі виробники роблять на зворотному боці шумоізоляційні підкладки, Дуже добре поглинає звук
спінена поліетиленова підкладка, яка стелиться під покриття. Так якщо після укладання ламінату при ходьбі виникає скрип, це означає, що була допущена помилка при монтажі або ви придбали браковані панелі . Правильно вибраний і укладений ламінат скрипіти не буде. Ще одним параметром, на який можна звернути увагу, коли вибиратимете ламінат – це кількість формальдегіду. Кількість вказується на упаковці.
У малих кількостях формальдегід міститься навіть в натуральній деревині (звідси характерний “деревний” запах нових меблів). Але кількість формальдегіду не повинно перевищувати допустимі норми. Якщо на коробці вказаний значок Е1 – значить, усе в нормі. Про безпеку ламінату говорить
також той факт, що ламінат пройшов випробування по європейській нормі EN 13329.
При виборі ламінату важливий гарантійний термін експлуатації. Середній термін експлуатації ламінату від 2 до 10 років, але деякі виробники дають 10-15 річні гарантії на свою продукцію.

По темі:
 Квартира.com