Як вибрати шпалери

E-mail
Як вибрати шпалери

Вибір шпалер у Львові настільки великий що визначитися з вибором шпалер буває досить важко, але за допомогою наших порад, Ви зможете вибрати шпалери для квартири або заміського будинку не тільки по кольору, малюнку й текстурі, але й по матеріалу, з якого вони виготовлені
При виборі шпалер для кімнат варто запам'ятати:
1. При будь-якому поєднанні кольорів один з них завжди є основним, займаючи саме великий простір в інтер'єрі.
2. Основний критерій вибору гами шпалер: колір стін має бути світліше підлоги, і темніше, ніж стеля.
В залежності від кольору і малюнка шпалер кімнату можна візуально збільшити або навпаки зменшити. Наприклад, кімната зі світлими шпалерами здається просторіше. Шпалери з вертикальним малюнком - роблять кімнату вище. Горизонтальний малюнок створює враження низької стелі. Великий і яскравий малюнок помітно зменшує простір. В світлих південних та східних кімнатах можна використовувати більш насичені кольори. Темні північні та західні кімнати краще обклеїти шпалерами теплих тонів: жовтими, персиковим, кремовими ... У сонячних кімнатах південної сторони можна використовувати більш холодні відтінки зеленого, блакитного або світло-сірого.

Паперові шпалери
Як вибрати шпалери
Найпростішими є паперові шпалери - одношарові, що одержали назву «сімллекс». Сімплекс може бути двошаровим у такому випадку використовують більш щільний папір, шари якого при виробництві шпалер не склеюють, а малюнок друкують на обох шарах.
Дуплекс це двошарові паперові шпалери, від двошарового сімплексу вони відрізняються технологією виробництва. Шари паперу склеюють між собою, а малюнок друкують тільки на верхньому шарі.
Різновид дуплексних шпалер кашированні шпалери. Верхній паперовий шар з нанесеним на нього малюнком склеюється з нижнім шаром паперу підложкою. При наступному тисненні, виконуваному в регістрі, утворюється глибокий опуклий рельєф, який повторює собою друкований малюнок. Такі шпалери створюють у приміщенні атмосферу респектабельності. Піно шпалери виробляються тим же способом, що й звичайні дуплексні, але на їхній верхній шар наносять акрилові полімери, які потім спінюють при високій температурі. Завдяки цьому на поверхні створюється рельєфний малюнок, стійкий і до механічних пошкоджень, та до вологи. Однак шпалери паропроникні (дихають), тому що акрил нанесений не суцільною плівкою, а частково. Піно шпалери щільні й добре приховують дефекти поверхні стін.
Перевагами паперових шпалер є невисока ціна, навіть при скромному сімейному бюджеті ви зможете часто змінювати вигляд кімнат, вносячи у своє життя приємну різноманітність

Вінілові шпалери
Як вибрати шпалери
Дані шпалери являють собою паперову основу з вініловим покриттям різної щільності, що надають шпалерам, підвищену міцність. Водостійкість в залежності від ступеня просочення. Для світлих кімнатам добре підходять шпалери холодних тонів, погано освітленим кімнатам теплих. До холодних тонів відносять синій, зелений з відтінками синього, бузковий, сірий. До теплих відтінки червоного й жовтого, а також зелений з перевагою жовтого. Пам'ятайте, що яскраві або темні кольори візуально зменшують кімнату, світлі відтінки, навпаки, збільшують.
Шовкографічні шпалери імітують шовкову тканину. Вони досить тонкі, можуть бути рельєфними або гладкими. Нижній шар паперовий, верхній вініловий, найчастіше з додаванням шовкових ниток. Спінений вініл більш щільніший. Його верхній шар набуває фактуру після термічної обробки. Цей різновид вінілових шпалер добре підходить для того, щоб сховати різні нерівності на стінах. Переважно використовуються для обробки кухонь і ванних кімнат вінілові шпалери не бояться підвищеної вологи й бризів води, тому що додатково захищені водонепроникним складом.

Флізелінові шпалери
Як вибрати шпалери
Шпалери з флізеліну виготовляються зі спресованих волокон поліестру, акрилу або віскози, при цьому мають гарну паропроникність. Ці шпалери не вимагають попереднього просочення, легко клеяться й видаляються після закінчення терміну служби. Їх можна фарбувати водоемульсійною, або акриловою фарбою. Особлива міцність на розрив і пожежна безпека також важливі переваги флізелінових шпалер.
Шпалери під фарбування на флізелиновій основі мають гарні приховуючі властивості. Візуально згладжують нерівності й приховують тріщини на стінах клеїти їх дуже просто, тому що клей наносять не на шпалери, а стіну, і це дозволяє підганяти одну шпалеру під другу з високою точністю. Тому й клею витрачається значно менше, та сам процес поклейки проходить швидше. Флізелінові шпалери не «сідають» та не набухають, а основа шпалер під фарбування вирівнює й посилює фактуру поверхні.

Склошпалери
Як вибрати шпалери
Склошпалери виготовляються з скло волокна, виготовленого з екологічно чистих матеріалів : кварцового піску, соди, вапна і доломіту Завдяки цим матеріалам досягається чистота настінних покриттів, відсутні умови для розмноження мікроорганізмів. Щоб уникнути скляного пилу, шпалери можна пофарбувати. Перевагами скло шпалер у тому, що вони дуже міцні: не рвуться, не царапаються, їх можна мити, вони вогнестійкі. Існують склошпалери з підвищеною водостійкістю та звукоізоляцією. Склошпалери можливо клеїти практично на будь-які поверхні наприклад: бетонні, дерев'яні, металеві, та пластмасові. Матеріал шпалер має різну щільність, структуру, фактуру й рельєф. Різноманітні види декору (малюнків) доповнюються великим вибором фарб. Склошпалери можуть бути виконані в класичному стилі або стилі модерн та бароко
Склошпалери переважно використовуються для обробки ,оформлення офісу, коридорів. Також ці шпалери найчастіше використовують для оздоблення нежитлових приміщень.

По темі:
 Квартира.com