Яку вибрати ванну

E-mail
Вибір ванн в наш час досить великий. Виготовляються з різних матеріалів таких як: чавун, сталь, акрил. Також ванни бувають різних форм: кутові, круглі, овальні і навіть шестигранні. Виробництва різних країн: Італія, Іспанія, Туреччина, Польща та вітчизняні виробництва. Та ціни на них різні
Ванни Італійських виробників переважно найдорожчі серед інших, Іспанські аналоги дешевше в 2-3 рази, але за якістю майже не поступаються Італійським. Турецькі та Польські ванни ще дешевші.

Сталеві ванни

Яку вибрати ванну

На даний час найпопулярнішими є саме сталеві ванни завдяки своїй ціні (Найдешевші зі всіх ванн). Сталеві ванни мають легку вагу, в 4-5 разів легші за чавунні. Внутрішні сторони сталевих ванн покривають якісною емаллю. Регулюючі ніжки, в більшості моделей, кріпляться до ванни двосторонніми м'якими наклейками. При встановленні таких ванн, щоб ванна не хиталась при її використанні, бажано під дно підкласти опору. Щілину між опорою та ванною бажано залити монтажною піною, заздалегідь наповнивши ванну водою. Піна, під час твердіння (висихання), розширюється і збільшується в об'ємі. Вода не дозволить зрушити ванну з місця. Також місця примикання верхніх країв ванни до стін кімнати рекомендуємо заробити герметиком. Сучасні сталеві ванни довго зберігають блиск та білизну, при їх виготовленні використовують полімерні компоненти, які сприяють зниженню шуму та підвищенню теплоємності. Шум води виробники також зменшують, приклеївши до дна ванни із зворотного боку звукоізоляційні клейкі матеріали на основі поролону або пінопласту.

Чавунні ванни

Яку вибрати ванну

Чавунні ванни імпортного виробництва відрізняються від вітчизняних значно тоншими стінками корпусу. Але це не впливає на їхню міцність за рахунок якіснішого лиття чавуну, а також більш гладких та міцних (без напливів та раковин) шарів емалі. Ще одна відмінність імпортних чавунних ванн від вітчизняних - це регульовані ніжки, що значно полегшує монтаж ванни і дає змогу виставити необхідну висоту до водовідведення( каналізаційної труби). На дно цих ванн нанесено спеціальне покриття, що оберігає від ковзання та падіння людини. На деяких моделях встановлені поручні на бокових стінках. Ванну при установці можна обладнати сучасним напівавтоматичним пристроєм сифоном (який регулює злив - перелив води). Дуже важливо, щоб сифон був якісним та запобігав протіканню води на підлогу. Чавунні ванни міцні, довго не блякнуть, не втрачають свого кольору та блиску. Але основними їхніми перевагами є: низький рівень шуму води та висока теплоємність, що дозволяє довше зберігати тепло.
При монтажі сталевих та чавунних ванн рекомендовано обов'язково заземляти їх корпус.

Акрилові ванни

Яку вибрати ванну

Акрилові ванни виготовляють різних розмірів, Також акрилові ванни можуть бути будь-якої форми. Бувають ванни прямокутні, круглі, овальні, квадратні, кутові. Такі ванни мають досить легку вагу. Зазвичай їх встановлюють у ванній кімнаті з великої площі. Розпочинаючи робити ремонт у ванній кімнаті, заздалегідь подумайте, яка ванна потрібна вам. Акрилові ванни можуть бути оснащені системами гідромасажу, декоративним підсвічуванням та електронним управлінням, прозорими віконцями-вставками. Монтуються такі ванни на металевий каркас і мають, залежно від своєї форми, різну кількість ножок опор. Чим більше ножок, тим краще, тому що акрилові ванни мають властивості прогинатися від ваги людини.
На акрилову ванну можна встановити один або декілька змішувачів різного типу в зручних для вас місцях. В цих ваннах не складно зробити отвір.
В акрилових ваннах використовують спеціальний прихований змішувач (зливу – переливу води), підвівши до нього труби гарячого і холодного водопостачання. Якщо акрилова ванна розміщена біля стіни, то змішувач можна вмонтувати в стіну, з якої виступатимуть лише крани холодної та гарячої води. Отвір, з якого витікає вода, буде невидимим. Також до акрилової ванни можна підключити душову панель з гідромасажем. Таку роботу слід доручити спеціалістам. Акрилові ванни вимагають ретельного та дбайливого догляду, аніж чавунні та сталеві. На акрилових ваннах залишаються видимими подряпини та вибоїни, тому що акрил сам пособі м’який матеріал та місця пошкоджень можуть темніти. Але існують спеціальні мастики, за допомогою яких доглядають за поверхнею ванни. Перевага акрилових ванн в доступній ціні, простоті монтажу, в різноманітності форм та кольорів, в стійкості до забруднень (акрил діелектричний матеріал), завдяки цьому ванна менше забруднюється.

По темі:
 Квартира.com