Вибір кольору для кімнати

E-mail
Вибір кольору для кімнати

Приблизно дев'яносто відсотків інформації про світ, та навколишнє середовище яке нас оточує, ми сприймаємо через очі. Саме око фіксує обсяг предметів, їх форму та колір. Асоціації, які виникають у людини, дивлячись на колір, впливають на його емоційний, психологічний і фізичний стан. І те, як ми себе відчуваємо в тій або іншій кімнаті залежить від її колірної гами. Підбирати колір для свого інтер'єру потрібно особливо ретельно. А якщо вас чимось не влаштовують розміри кімнати, то не турбуйтеся, адже за допомогою кольору можна вдало візуально корегувати розмір приміщення та весь інтер'єр у цілому.
Знаючи значення кольору і те, як він впливає на людину можна оптимально підібрати кольорову гаму для вашого інтер'єру.
Вибираючи колір, потрібно виходити, перш за все, зі своїх особистісних особливостей. Наприклад, для творчої людини добре підходять жовті та фіолетові кольори, а ще краще їх поєднати, це буде сприяти творчості та активності.

Жовтий колір - це колір сонця, радості й оптимізму. Цей колір підійде людям, які прагнуть повністю до реалізації себе і до розкриття свого творчого потенціалу.
Білий колір - колір простору, чистоти і свіжості. Але якщо його в надлишку, то він викликає відчуття самотності.
Синій колір асоціюється з тишею, спокоєм і прохолодою. І чим він більш насиченим, тим сильніше відчуття розслаблення і спокою. Блакитні і світло-сині кольори викликають відчуття легкості і безтурботності. Блакитний колір - це колір безпечності й безпосередності, він викликає бажання пограти і подуріти.
Червоний колір - колір напруги і пристрасті. Він асоціюється з кров'ю і вогнем і надає збудливу дію. Тому неврівноваженим людям такий колір не рекомендований.
Зелений колір - колір спокою, свіжості, оновлення і прохолоди. Цей колір зазвичай люблять люди спокійні, надійні і вірні.

Перш ніж зупиниться на якомусь певному кольорі, потрібно представити як ви будете почувати себе в цій кімнаті. Щоб кімната стимулювала у вас активність краще вибирати яскраві кольори. Але не варто фарбувати всю кімнату в яскравий колір, буде досить декількох яскравих колірних гам, які не будуть стомлювати і дратувати. Використовувати всю палітру кольорів в дизайні квартири теж не варто. Ну, а якщо вам хочеться спокою і відпочинку яскраві кольори взагалі протипоказані, особливо червоний. Краще вибирати приглушені кольори.
У кімнаті краще не застосовувати темні тони, так як вони роблять її похмурою і незатишній і довго перебувати в такій кімнаті людина не зможе.
Кольори поділяються на: теплі (жовтий, червоний) та холодні (синій, зелений). Так для південних кімнат краще підійдуть холодні відтінки, що додають кімнаті відчуття свіжості і прохолоди. А для кімнат з вікнами на північ краще використовувати теплі кольори. Для кімнат з вікнами на схід, підійдуть холодні відтінки пастельних тонів, а для кімнат з вікнами на захід - підійдуть тону тепліше.
Теплі кольори візуально зменшують простір і як би зближують стіни. А холодні кольори навпаки візуально збільшують простір і розсовують стіни. Щоб у вашій кімнаті простір виглядав гармонійно, рекомендовано щоб стіни були темнішими від стелі і світліше від підлоги.
Колірну гаму підбирають залежно від призначення кімнати.

Для дитячої кімнати більш підходять спокійні тони. Для малюків краще підібрати зелений, світло-фіолетовий, блакитний колір. По можливості уникайте при оформленні дитячої кімнати земляних відтінків та коричневого кольору.
Психологи не рекомендують батькам клеїти шпалери в дитячій з часто повторюваним малюнком тварин. Це розсіює увагу дитини і заважає сконцентруватися. Краще всього зробити кант з картинками або для малюнків виділити одну стіну. Кольором можна відкоригувати увагу дитини. Жовтий колір стіни стимулює творче мислення, тим самим чадо почне вчитися значно краще. Червоні деталі позитивно впливають на активність, але заважатимуть заснути.

Для спальні краще підійде синій або зелений колір - заспокійливі кольори. А для активних молодих людей, у яких спальня не завжди є місцем «відпочинку», підійде і глибокий червоний колір - колір активності і збудження.

Кухня в синьому кольорі знижує апетит, що добре підходить людям які хочуть схуднути. Кухня в помаранчевому або червоному кольорі навпаки сприяє появі апетиту.
Вітальня святково і затишно буде виглядати у жовтому кольорі. А поєднання світлих, теплих коричневих тонів, а також охристі кольори створять атмосферу затишку і дружелюбності.
Необов'язково в приміщенні використовувати єдиний колір і його відтінки. Добре застосовувати комбінацію різних кольорів. Кількість кольорів у кімнаті не повинно перевищувати 3 -5 тонів і найголовніше, щоб вони гармоніювали один з одним.

По темі:
 Квартира.com