Як вибрати ковролін

E-mail
Як вибрати ковролін

За останні декілька років цей вид підлогового покриття став надзвичайно популярний. За допомогою ковроліну можна створювати дивовижні інтер'єри.
Паркетну дошку чи можуть дозволити собі далеко не всі. А красу в своєму помешканні забезпечити хочеться. І тут на допомогу приходять ламінат, лінолеум, ковролін. І коштують недорого, і допомагають створити гарний і цікавий інтер'єр.
Отже, якщо ви хочете облаштувати кімнату використавши при цьому ковролін, тоді вам потрібно дізнатися необхідну кількість матеріалу (килимового покриття) яке необхідне для облаштування приміщення. Та вміти розібратися у розмаїтті запропонованих Вам в даний момент на ринку видів ковроліну. Тому приступимо спочатку до вимірів.
Як виміряти необхідну кількість килимового покриття?
Пам'ятаєте приказку: «Сім раз відміряй – один раз відріж»? Це добре. Адже вам зовсім нідочого переплачувати за зайві залишки купленого ковроліну. І вже зовсім погано, якщо килимового покриття не вистачить.
Для початку намалюйте схему кімнати. Адже вона далеко не завжди квадратна або прямокутна. Зробіть це схематично. Після цього виміряйте кімнату. Але не тільки в 4-х місцях. Часом в одній кімнаті бувають відхилення в ширині. Так що, крім розмірів довжини і ширини по периметру, зробіть замір посередині кімнати і ще в декількох місцях. Після цього помножте довжину на ширину, і ви отримаєте кількість потрібного матеріалу. Помножте отриманий результат на 10 відсотків (це запас, на випадок, якщо щось піде не так).
Фактура ковроліну:
Ковролін виготовляють з різних матеріалів. При виборі необхідно враховувати всі плюси і мінуси тієї чи іншої фактури.
Нейлон
До позитивних якостей ковроліну на нейлоновій основі можна віднести наступне:
1. Ковролін з нейлону має хороші еластичні показниками. Так, він може збільшуватися в розмірі приблизно до 33% і не втрачати при цьому свого зовнішнього вигляду. Що дуже добре для приміщень, де ходить багато людей, так як, навіть якщо хто-небудь наприклад: каблуком чи будь-ким іншим предметом зачепить, деформація цього покриття не відбудеться.
2. Нейлон досить часто додають до шерсті, щоб збільшити термін служби вовняних підлогових покриттів.
3. Зараз нейлонова нитка настільки якісна, що статичної електрики практично не виникає(не притягує пилу).
4. Швидко висихає після вологого прибирання.
5. Довговічний.
6. Практично не поглинає воду. Якщо вилити склянку води, вбереться приблизно до від 8% загальної кількості.
7. Ковролін з нейлону рідко вражає цвіль. Виняток становлять випадки тривалого контакту з водою.
8. Досить простий у догляді.
У недоліках можна відзначити, наприклад: той факт, що нейлонові нитки зазвичай фарбують сильними хімічними складами на основі кислот, що може позначитися на стані здоров'я.
Поліестер
Це досить популярний матеріал. Поліестер використовують практично всюди: виготовляють килими, шиють одяг і тому подібне. Поліестер широке розповсюдження завдяки своїй відносній дешевизні. Але, окрім низької ціни, у нього є ще кілька хороших властивостей: довгий час зберігає свій зовнішній вигляд, погано поглинає вологу, швидко сохне. З такого ковроліну легко відчистити плями. Але тільки в тому випадку, якщо в їх основі міститься вода.
Як і у будь-якого штучного матеріалу, у поліестеру є ряд мінусів. Почнемо з меншого. Поліестер погано піддається фарбуванню. Тому вибір кольорів досить невеликий. З нього погано виводяться масляні плями. Ви повинні пам'ятати, що деякі з них можуть залишитись на поверхні назавжди. Варто згадати і той факт, що килими з поліестеру вельми недовговічні. При виготовленні килимів по старій технології після шести місяців експлуатації таке килимове покриття втрачало всі свої естетичні якості. Зараз на даний час термін служби трохи довше, але перепади температури або занадто висока температура руйнують волокна таких килимових покриттів.
Олефін
Цей матеріал володіє дуже різнобічними якостями. Спочатку використовувався для оборотних сторін килимів та килимових покриттів, зараз з нього почали робити килими. Ворс олефіну
дуже добре імітує траву. Серед хороших якостей можна згадати наступні:
1. Олефін дуже стійкий до вологи. Поглинає лише 1% від пролитої води.
2. Олефін не так просто забруднити.
3. Краще всього його використовувати на вулиці. Наприклад, на терасі або біля басейну.
4. Стійкий до хімічних речовин.
5. Тривалий час не вицвітає.
6. Дуже легкий матеріал. Не тоне у воді.
7. Зносостійкий.
8. Легко чистити.
Але є в цього матеріалу і недоліки, серед яких наступні:
1. Не відновлює свою форму після ушкоджень. Якщо, наприклад, поставити на якийсь час на нього меблі, а потім пересунути її, сліди на такому ковроліні залишаться назавжди.
2. Погано переносить високі температури. Відрізняється низькою пожежо небезпечністю.
3. З такого покриття погано виводяться масляні плями.
4. Погано фарбується.
Шерсть
Перше і єдине натуральне волокно при виробництві ковроліну. Цей матеріал людство використовує дуже давно. В даний час, як і все натуральне, килими та ковролін з шерсті коштує дорого. Але от питання, а чи варто переплачувати? Тому давайте оцінимо споживчі якості вовни.
Переваги:
1. Володіє хорошими вирівнюючими властивостями. На відміну від всіх інших, приховує всі нерівності підлоги.
2. Не поглинає і не відбиває світло, як ковролін з штучних матеріалів.
3. Володіє дуже хорошими зносостійкими якостями. Навіть якщо через нього кожен день буде проходити величезна кількість народу, ковролін з вовни не втратить свій зовнішній вигляд.
4. Має хороші ізоляційні властивості.
5. Завдяки тому, що шерсть добре вбирає, можна знайти величезну кількість колірних рішень. Але ця властивість веде і до недоліків - на таму покриті дуже легко можна поставити пляму.
6. Але плями легко чистити.
7. Це натуральне волокно!
Недоліки:
1. Дорогі.
2. Ворс пошкоджується під обігріваючими приладами.
3. Погано переносить вплив хімічними речовинами. Тому не можна чистити засобами на основі лугів, чий рівень рН більше 9,5. Інакше килим може втратити свій колір і зовнішній вигляд.
4. При попаданні вологи відчувається запах шерсті.
Це були найпопулярніші матеріали для виробництва ковроліну. Вибираючи те або інше килимове покриття, враховуйте його переваги та недоліки. Адже для різних приміщень підходять різні типи покриття.

По темі:
 Квартира.com