Основи вибору кольору.

E-mail
При виборі кольору виходите з цілісного уявлення.
Будь-який колір буде виглядати красивим в правильному місці. Не буває неправильних кольорів, є невдалий вибір кольору. Якщо змінити хоча б один колір в колірній гаммі, то вам доведеться знову підбирати всі кольори. Вдала кольорова палітра виникає на основі рівноваги кольорів. Кожен колір має властивість впливати на інші. Кольори роблять дуже сильний вплив на простір. Від вибору кольору залежить, як себе буде відчувати людина в приміщенні. За допомогою кольору можна привертати увагу до бажаних деталей і передавати інформацію. За допомогою кольору можна сховати несуттєві елементи кімнати, приміщення. Колір також може впливати на поведінку людей і змусити їх реагувати певним чином. Щоб вибір кольорів був більш простим, добре мати базові знання про кольори і знати, як колір впливає на простір і людей.
Основи вибору кольору.
Наприклад: Скандинавський стиль інтер'єру являє собою поза часовість і простоту. Спокійні світлі тони снігу і льоду створюють атмосферу умиротворення. Перламутрові, блискучі поверхні підходять для створення стриманою холодної атмосфери. Торцева стіна пофарбована за допомогою лессиручої перламутрової лазурі «тайка».

Колір - це чуттєве сприйняття
Вплив кольору на людину доведено науково: кольори впливають на людей не тільки психологічно, а й фізіологічно. Колір впливає на наш настрій, а також на сприйняття температури або відстані. Сприйняття кольору - це чуттєвий досвід і тому дуже індивідуальний. З цієї причини ми бачимо і сприймаємо кольори по-різному. При сприйнятті кольору в мозку відбувається серія паралельних реакцій та асоціативних уявлень. У різних людей реакції можуть бути зовсім різними. Навіть дитячий досвід може несвідомо вплинути на ваше відчуття кольору. Кольори мають сильний символічний і культурний вплив.

У внутрішніх приміщеннях вважається природним, якщо підлога - найтемніший елемент простору, а інші кольори світлішають у напрямку до стелі. У цьому випадку виникає відчуття комфорту і безпеки - темна підлога нагадує нам про твердої поверхні землі, на якій можна впевнено стояти. Світла стеля сприймається просторим і повітряним, немов чисте небо. Стіни, в свою чергу, створюють навколо людини відчуття безпеки, якщо вони явно відрізняються від інших кольорів приміщення.

Якщо ви знаєте основні правила, пов'язані з простором і кольором, то цим можна скористатися для створення певної атмосфери. Наприклад, якщо ви хочете, щоб кімната вийшла просторою, легкою і повітряною, то все приміщення можна пофарбувати в білий колір. Коли стеля, стіни і підлога пофарбовані в білий колір, це робить акцент на меблях, і контури приміщення як би приховуються. Атмосфера буде незавершеною і трохи нереальною. За допомогою певного способу освітлення можна посилити невизначеність контурів простору.
Основи вибору кольору.

Без світла кольору нема.
При виборі кольорів важливе значення має світло. Якість світла, його сила і характер сильно впливають на те, як ми сприймаємо колір в приміщенні. Один і той же колір виглядає по-різному на сонці, в тіні і при штучному освітленні. Як природне, так і штучне освітлення особливо впливають на кольоровів поверхні. Світло електричної лампочки здається теплим і жовтуватим. Люмінесцентні лампи, в свою чергу, мають досить погану властивість відтворення кольору, іншими словами, кольори втрачають свій характерний вигляд під люмінесцентним освітленням. Вибір кольору краще робити завжди на місці і при правильному освітленні.
Основи вибору кольору.
На північній і східній сторонах найбільш придатними є теплі і світлі кольори, тоді як на південній та західній сторонах можна використовувати і холодні відтінки. На додаток до цього, при виборі кольору враховується розмір приміщення і його функціональне призначення, тобто іншими словами, що будуть робити в кімнаті, як довго в ній будуть знаходитися, і хто буде використовувати цей простір. Спочатку підбирають кольори для загальних приміщень, таких як вітальня і кухня; для них краще вибрати більш натуральні і світлі фарби, ніж для кімнат, в яких будуть перебувати більш короткий період часу. У прохідних приміщеннях можна дивувати більш сміливим колірним рішенням. Також у ванній кімнаті можна використовувати більш насичені кольори для пожвавлення атмосфери.

Від чого відштовхуватись при виборі кольору?
В ідеалі вибір кольору міг би здійснюватися на підставі конкретного колірному зразка, наприклад, конкретного шматочка тканини або будь якого другого образу, який можна помацати. На практиці у нас не завжди є можливість побачити який-небудь колірний зразок, і ми повинні діяти на підставі опису та представлення кольору.
Основи вибору кольору.
У наших уявленнях образи забарвлень абсолютно різні. Якщо групу людей попросити вибрати, наприклад «яблучно-червоний» колір, в результаті ми отримаємо, швидше за все, дуже різні відтінки червоного, а також зелені і жовті відтінки. Зрештою, яблука бувають різних кольорів. Часто нам здається, що пам'ятаємо точно побачений колись колірний відтінок, але насправді це зовсім неможливо, тому що люди не мають так званої кольорової пам'яті. Також нам ніколи не вистачить слів описати тисячі різних відтінків.

Атмосфера Ваших кімнат створюється завдяки кольорам.
Зазвичай у людей вже є деяке уявлення про те, який емоційний настрій вони хотіли б мати в конкретній кімнаті. Клієнта легше зрозуміти, запитавши, наприклад, яким він представляє колір приміщення, чи бажає мати кімнату зі спокійною атмосферою чи хотів би побачити сміливі забарвлення або думає про свіже, просторе і світле приміщення або, навпаки, йому подобається м'яка і затишна атмосфера. На основі отриманих відповідей стане зрозумілим, чи варто почати з тонувань білих або світлих відтінків або більш чистих і яскравих кольорів. Фотографії в журналах по дизайну інтер'єрів також є гарним джерелом для колірних ідей, і їх варто використовувати для визначення бажаного настрою і колірних рішень. Правильне забарвлення приміщення - синонім бажаної атмосфери приміщення.
Основи вибору кольору.

Вибір кольору - це відбір
Коли чітко знаєш, яку атмосферу необхідно створити, відразу можна відкинути більшу половину кольорів: вже є чітке уявлення, чи варто використовувати м'які і тоновані білі або яскраві і чисті відтінки. Таким чином, первинний колірний відбір вже зроблений. Вибір кольору зазвичай легше зробити способом відбору, а саме, виключаючи систематично частину кольорів. При виборі кольору внутрішньої обробки непогано б розпочати з тієї частини, для якої існує найменша кількість кольорів, тобто на практиці - з кольору підлоги. Коли вибір максимально звужений, зробити вибір першого кольору легше. Перший вибраний колір задає напрям іншим колірним рішенням.
Основи вибору кольору.

Гармонія кольору.
Для людського сприйняття приємним є збалансований і гармонійний колорит. Колірна гармонія народжується на колірних контрастах. Контрасти організують простір і допомагають відчути і окреслити предмети в приміщенні. Гармонія схожих кольорів легко народжується при виборі сусідніх кольорів колірного кола, наприклад жовтого, оранжевого і червоного, або бірюзового і зеленого. Іноді відправною точкою при створенні інтер'єру є колір тканини дивана, до якого необхідно підібрати відповідний колір для стін. Колір стін може бути згідно принципам одній колірній гармонії трохи більш темною або світлою варіацією кольору тканини дивана. Різні кольори можна об'єднувати на основі однакових відтінків, наприклад червоний і сірий, у яких вміст чорного і білого однакове. Пари протилежних кольорів забезпечують сильний ефект, оскільки створюють напругу і додають відчуття енергійності. Протилежними парними кольорами є жовтий і фіолетовий, червоний і зелений, а також синій і помаранчевий.
Основи вибору кольору.

Для спокійного та комфортного проведення часу Ваша кімната вимагає контрастів.
Умиротворена і стримана обстановка народжується зі світлих і теплих кольорів, близьких до природних, які роблять приміщення спокійним і відкритим. Матова фарба створює враження спокою. Нейтральні та природні відтінки дуже добре підходять для фону, отже, є відмінним вибором для кольору стін, коли основну увагу хочеться сконцентрувати, наприклад, на меблях або домашньому текстилі.

І в спокійному просторі повинно бути присутнім чітке розходження між темними і світлими тонами, щоб приміщення не здавалося стомлюючим і нудним. Темні і світлі кольори створюють гармонію контрастів, завдяки цьому і нейтральні кольори і природні матеріали можуть дати цілком функціональний і цікавий колірний результат. Чорно-білий інтер'єр є яскравим прикладом темних і світлих контрастів: навіть якщо в приміщенні не буде більше інших кольорів - контраст працює. Хороший спосіб перевірити, виглядає ваша темно-світлий колірний контраст - зробити чорно-білу фотографію приміщення. Якщо зображення вийшло чітким і легко сприйманим, то контрасти приміщення функціонують.
Основи вибору кольору.

Вибір кольору формує приміщення
За допомогою насичених теплих кольорів можна сформувати інтенсивний емоційний настрій. Блискуча фарба додасть ще більше динамічності. При використанні яскравих теплих забарвлень треба мати на увазі, що в приміщенні повинно залишитися місце і для світлих і нейтральних відтінків, щоб атмосфера в кімнаті не була надто агресивною. Часте поєднання, наприклад, чорного і білого привносить в простір необхідний світло-темний контраст.

Вибір кольору може істотно вплинути на сприйняття розмірів приміщення, його форми і пропорцій. Теплі кольори здаються рухомими у напрямку до глядача. Червоний - це колір енергії, активності, він кидається в очі, з цієї причини він часто сприймається як найсильніший. Завдяки характерних рис теплих відтінків їх можна використовувати, наприклад, коли вузьку і витягнуту кімнату хочуть зробити симетричною. У цьому випадку торцеві стіни, або одну з них можна забарвити, наприклад, в червоний колір. З допомогою цього прийому кімната буде здаватися коротшою.

Горизонтальні смуги на торцевих стінах візуально збільшать вузьку кімнату, а вертикальні смуги зроблять стелю вищою в низькій кімнаті. Довгий коридор буде здаватися коротшим, якщо довгі горизонтальні поверхні розбиті на частини, наприклад, за допомогою світлих різнокольорових ділянок або візерунка. Завдяки використанню світлих і прохолодних відтінків приміщення здається більше. Холодні кольори, такі як зелений і бірюзовий, віддаляють дивиться, розширять кімнату і зроблять заспокійливий вплив. Якщо в приміщенні використані темні, яскраві і теплі кольори або великий візерунок, простір візуально зменшується. Високу кімнату можна зробити нижчою, пофарбувавши стелю в темний, а стіни в світлий колір.
Основи вибору кольору.

Як правильно вибрати колір за допомогою каталогів кольорів?
Вибрати колір по невеликому зразку колірного каталогу - досить складна задача, так як невеликий зразок кольору не дає уявлення про справжній характер кольору і ступеня його яскравості. З колірного каталогу рекомендується вибирати, як правило, більш спокійний, більш світлий колір, ніж спочатку було задумано, так як на великих поверхнях кольори виглядають більш яскравими у порівнянні з маленькими зразками в колірних каталогах.

При виборі дуже світлих і м'яких кольорів можна бути більш сміливим у прийнятті рішень, оскільки ці кольори вже самі по собі спокійні і не так сильно кидаються в очі. Якщо ж Ви задумали зробити стіну кольоровою, а не просто білою, то при виборі кольору в каталозі рекомендується віддати перевагу кольору, розташованого поруч з самим світлим. Зазвичай у внутрішніх приміщеннях чисто білий колір застосовують тільки для стель, а інші використовують "білі" - це кольори з сіруватим або жовтуватим відтінком.
Основи вибору кольору.

По темі:
 Квартира.com