Способи звукоізоляції

E-mail
Покращити звукоізоляційні акустичні властивості стін будинку можна за рахунок створення багатошарових конструкцій, що мають різні характеристики щільності, пружності та коефіцієнти втрат.

Стіна з цегли сильніше поглинає звук, якщо на неї - через дерев'яний каркас - прикріпити на еластичні кріплення два і більше листа гіпсокартону. Перед цим в прошарок укладають звукопоглинальний шар з базальтового, гіпсового або скловолокна. Такі ж прошарки можуть бути і в перекриттях. А от пінопласт, пінополіуретан і коркове покриття через низьку щільність погано виконують роль звукоізоляції.

У місцях примикання перегородок до зовнішніх стін корисно встановити прокладки з вібропоглинаючих волокнистих матеріалів. Високої звукоізоляції ударного шуму також можна досягти при облаштуванні підвісних стель з повітряним прошарком.

Утеплені стіни будинку, розташованого в не шумному місці, забезпечують достатній рівень акустичного комфорту. Якщо будинок в шумному місці, і якісно зроблено утеплення будинку це також вирішить акустичну задачу. Першочергову увагу в такому випадку потрібно приділяти вікнам. Але якщо рівень вуличного шуму всередині будинку при якісних і закритих вікнах все ще доставляє незручність, то для поліпшення звукоізоляції конструкції можна використовувати збільшення товщини теплоізоляційного матеріалу, особливо для зниження впливів низькочастотних звуків.
Збільшувати товщину стін, наприклад, добудовуючи зовні ще один шар облицювальної цегли, для вирішення акустичної завдання особливого сенсу не має. Звукоізоляція двошарової стіни з цегли в порівнянні з одношарової буде не вдвічі краще, а всього лише на 15-20%. Пов'язано це з нелінійним збільшенням звукоізоляції в багатошаровій конструкції.

Для звукоізоляції вже існуючого будинку, після того як було приділено увагу вікнам, ефективніше не збільшувати товщину стін, а застосовувати спеціальні акустичні матеріали, наприклад мін вату. Встановлювати це треба на внутрішні поверхні конструкцій. Встановлений на внутрішній стороні конструкції акустичний матеріал дозволяє максимально знизити як рівень зовнішнього шуму, так і рівень потрапив до приміщення.
Свій внесок у досягнення акустичного комфорту вносять навіть такі, здавалося б, деталі й дрібниці, як застосування килимових та інших ворсових підлогових покриттів, наявність в приміщеннях м'яких крісел, штор і т. п.

Вирішуючи задачу звукоізоляції в будинку, потрібно не забути приділити увагу ізоляції інженерного обладнання, яке, на додаток до вуличного шуму, приносить власні шуми. Також джерелами проникнення шуму можуть бути зазори під дверима, наскрізні стінні отвори для електричних розеток і т. д. Вирішити цю проблему можна, застосувавши для щілин, зазорів і вентиляційних різні варіанти, а розетки розташувавши на різних рівнях по горизонталі, що також допоможе знизити рівень шуму в приміщенні.

По темі:
 Квартира.com