Як вибрати душову кабіну

E-mail
Перш, ніж відправитися за покупкою душової кабіни, вам потрібно чітко відповісти на запитання «для чого саме мені потрібна душова кабіна?». Якщо у вашому розпорядженні є шикарна ванна кімната і пристойна сума грошей, то вам впору мріяти про гідромасаж, турецькій лазні та сеансах арома терапії вдома. Але якщо мета вашої покупки - замінити стару чавунну ванну і звільнити місце для пральної машини, то в справу підуть конструкції простіше.
Душові куточки

Пристрій найпростішої душової кабіни можна описати так - піддон + шторки (вони ж - дверці, вони ж - створки). Це відкриті душові кабіни або душові куточки, що отримали таку назву тому, що їх зазвичай встановлюють в кутку ванної кімнати. Вони не мають задніх стінок і примикають до стін. Купувати піддон і шторки можна разом або окремо. Деякі виробники надають цілий список, які стулки до яких піддонів підходять. Тобто кабіну можна зібрати самостійно, як конструктор.

За формою кабіни бувають різні - квадратні, прямокутні, закруглені (радісно) і навіть п'ятикутні. При бажанні душову кабіну можна влаштувати між трьох стінок, доповнивши їх одними дверцятами. В іншому випадку може бути відсутнім піддон, в вода буде литися прямо на підлогу, обладнаний зливом в каналізацію (таким чином часто підходять при будівництві душових загального користування).

Змішувач і душову лійку для душового куточка, а краще панель для душової кабіни, потрібно купувати окремо. Якщо ж ви захочете мати в такій кабіні якісь додаткові функції, про це також доведеться подбати самостійно.
Як вибрати піддон для душової кабіни

В першу чергу, піддон повинен бути міцним і витримувати вашу вага (не соромтесь в магазині постояти на ньому). По-друге, він не повинен бути абсолютно гладким - це не тільки незручно, але навіть небезпечно. На мильній воді можна запросто посковзнутися і отримати травму. Але якщо раптом ви все ж придбали гладкий піддон, положення легко виправити - скористайтеся спеціальними наклейками, які продаються в господарських відділах. Вони цілком можуть замінити слизьке покриття.

Піддони для душових кабін виготовляють з різних матеріалів, різних кольорів, розмірів і форм.
Емальовані сталеві піддони - відрізняються міцністю і надійністю, але можуть гриміти під струменем води. Крім того, вони схильні до корозії.
Керамічні (фаянсові) піддони - дуже стійкі, але можуть розбитися, як і всяка кераміка.
Акрилові піддони найбільш популярні. Головна перевага акрилових піддонів в тому, що вони «теплі», тобто швидко зігріваються від теплої води. Вони не схильні до корозії. При установці акрилові піддони потрібно укріплювати знизу, щоб вони не прогиналися, для чого їх часто встановлюють на металевий каркас.
Як вибрати шторки для душової кабіни

Шторки для душових кабін виготовляють із пластику (полістирол, акрил, оргскло) або безпечного загартованого скла (розбивається без осколків). Пластикові, звичайно, дешевше, але з часом вони «каламутніють», на них з'являються розводи і патьоки. Тому практичніше купувати непрозорі шторки - матові, кольорові або з малюнком. Багато виробників наносять на шторки спеціальне водовідштовхувальне покриття.

Різниться і механізм закривання шторок - вони можуть бути розстібні або розсувні, а також мати різну кількість стулок. Розсувні стулки займають більше місця, ніж розсувні, але зате вхідний отвір з такими дверцями, як правило, ширше.

Є два варіанти розсувної системи - на гачках і роликах (остання більш зручна і надійна). У закритому вигляді розсувні шторки утримуються за допомогою гумової магнітної стрічки. Перевірити якість розсувних шторок просто - вони повинні відкриватися і закриватися легко і безшумно.

Дуже важливо також перевірити якість каркаса душової кабіни. Прийшовши в магазин, підійдіть до зібраної кабінці, візьміться обома руками за краї створок і спробуйте її розгойдати - кабіна не повинна «ходити ходуном». В іншому випадку «м'який» каркас може привести до появи тріщин і поломок.

Не менш важливо вибрати відповідний розмір. Постійте в різних кабінках, підніміть руки, нагніться - у вас повинна бути можливість вільно рухатися, адже приймати душ ви будете кожен день і вам повинно бути зручно. Звичайно, розмір у великій мірі залежить від габаритів ванної кімнати, але бажано, щоб він був не менше 80х80 см. Якщо в кабінці передбачено сидіння - обов'язково «приміряйте» і його, посидьте, нахиліться. Ви не повинні з'їжджати або провалюватися занадто глибоко.
Гідромасажі душові кабіни

Закриті душові кабіни мають задні стінки й дах, їх можна ставити куди завгодно. Зазвичай вони оснащені різними додатковими функціями, управління якими йде через електронний пульт - задаються параметри температури і натиску води, режим масажу, подача пара, а також налаштування радіо, підсвічування і пр.

Найчастіше в гідромассажній душовій кабіні встановлюють 6-10 форсунок для вертикального гідромасажу, 4-8 - для масажу поперекової області і велику душову лійку зверху. У деяких моделях присутній додаткові форсунки для масажу ступень, можливість ротаційного душа, а також каскадний масаж шиї і плечей.

Для того, щоб масаж був справжнім, вода з форсунок повинна подаватися в певному режимі, наприклад, створюючи ефект «бігучої хвилі». Ще краще, якщо форсунки будуть поворотними - тоді ви зможете налаштувати гідромасаж під себе. У деяких кабінках можна регулювати навіть товщину струменя, тим самим роблячи масаж більш «сильним» або «слабким». Також в кабіні може бути присутнім функція контрастного душу.

Душова кабіна також може бути оснащена парогенератором, за допомогою якого можна влаштувати турецьку лазню або сеанс арома терапії. Ефірні олії додають в спеціальний відсік на задній стінці кабіни, і вони розпорошуються разом з водою через сопла. За допомогою парогенератора вологе повітря в кабінці можна легко прогріти до 40-50 градусів, щоб вийшла турецька лазня. А ось таку популярну фінську сауну влаштувати в душовій кабіні не вдасться. Якщо розігріти повітря до 70-90 градусів Цельсія (а саме така температура повинні бути у фінській сауні), то неминуче нагріються і пластикові стінки, а це може призвести до опіків.

І все це б було добре, але перед тим, як купити гідромассажну душову кабіну, вам необхідно з'ясувати одну важливу обставину - чи зможе водопровідна система вашого будинку забезпечити її нормальну роботу. Напір води - річ потрібна, але непостійна, він може змінюватися в залежності від сезону, часу доби і поверховості будинку. З'ясувати подробиці можна у вашому ЖЕКу або безпосередньо у місцевого сантехніка. Як правило, для гідромасажу необхідно тиск в 1,5 бар, але є моделі, для яких необхідно 2 і навіть 3 бари. Якщо тиск води недостатнє, то жодна функція, окрім самого душа, працювати не буде. У деяких випадках нормалізувати тиск можна, встановивши спеціальний редуктор.

По темі:
 Квартира.com