Як вибрати склошпалери

E-mail
Під стеклошпалерами маються на увазі скловолокнисті шпалери - декоративне настінне покриття. Склошпалери за структурою схожі з тканиною зі скловолокна. Для обох цих матеріалів основою є особливе скло, з якого при температурі понад 1200 ° С тягнуться волокна, з них формується пряжа різних видів і товщини, а потім з цієї скляній пряжі тчеться сам матеріал (або скло волоконна тканина, або склошпалери). Склошпалери відрізняються ще й тим, що для них тчуть примітні фактурні малюнки - в декількох варіантах нанесення декору в полотняному і кіперному плетінні, а для малярного склополотна (т. зв. Павутинки) - просто полотно.

Сьогодні склошпалери з чогось незвичайного і рідкісного для внутрішньої обробки наших будинків стрімко набирають популярність серед нових високотехнічних стінових матеріалів.

Склад скла
До складу скла входить кварцовий пісок, сода, вапно і доломіт, що вигідно відрізняє скловолокно від інших матеріалів, оскільки це природні матеріали, що гарантують відсутність шкідливих хімічних елементів і високу зносостійкість.

Особливості склошпалер
Склошпалери екологічні, так як склад скловолокна входять натуральні мінерали, що забезпечують екологічну чистоту настінних покриттів і відсутність живильного середовища для мікроорганізмів або паразитів.
Довговічність склошпалер становить 30 років.
Також вони відрізняються підвищеною міцністю. Склошпалери не рвуться, не дряпаються, їм не страшні хімічні дії концентрованими дезінфікуючими засобами. Тому їх можна мити, також вони не накопичують статичної електрики, і не притягають пил.
Склошпалери - дихаючий матеріал. Відкрита петельна структура скловолокна сприяє руху по ньому водяної пари, що покращує кліматичні умови в приміщенні.
Негорючість матеріалу. А при контакті з вогнем скловолокно, на відміну від, наприклад, флізеліну, абсолютно не виділяє отруйних речовин.

Малярний склохолст
Особливим різновидом склошпелер вважається павутинка - малярний склохолст. У сухому будівництві він все ширше застосовується як декоративний і одночасно армуючий матеріал для обробки поверхонь. Саме армуючі властивості найбільше відрізняють матеріали типу склошпалер.

Застосування склошпалер
Склошпалери та склополотно дуже широко застосовуються в оздобленні будинків, офісів, ресторанів, супермаркетів, лікарень, банків, де потрібні гарні міцні поверхні, які не потребують складного догляду, а також є суворі вимоги протипожежної безпеки.

Поклейка склошпалер
Склошпалери треба клеїти в стик. При нарізці заздалегідь роблять припуск 5-10 см, щоб підігнати малюнок, потім зайве обрізається.

Склошпалери клеяться на будь-яку поверхню: дерев'яну, металеву, пластмасову. Можна клеїти їх на бетон, очищену цегляну кладку, гіпсокартон і ДСП.

При підготовці поверхні необхідно обов'язково зашпаклювати великі тріщини, а пористі поверхні прогрунтувати. Дрібні тріщини армуватимуться скловолокном з урахуванням склошпалерам ефекту.

Вибір склошпалер
На ринку будівельних та оздоблювальних матеріалів на сьогодні присутні склошпалери економ класу і склошпалери другого сорту.

Рулони другого сорту мають нестандартну (меншу) довжину полотна. При прядінні скловолокна деколи відбуваються збої. І виробники, видаляючи шматок з браком, отримують рулони завдовжки не 50 м, а від 15 і вище. При використанні другого сорту можна робити горизонтальний стик. Така ж техніка може проводитися і з першим сортом, і якщо ви необережно відрізали шматок не тієї довжини, або пошкодили покриття вже на стіні, можна вирізати цей шматок і приклеїти новий.

По темі:
 Квартира.com