Як вибрати лінолеум

E-mail
Лінолеум як підлогове покриття як і раніше дуже затребуваний у вітчизняних споживачів. Його переваги (простота, дешевизна, м'якість, пружинистість, міцність) давно стали причиною такої стійкої популярності в Україні і переваги лінолеуму таким підлогових покриттів, як дерев'яні або керамічні матеріали.

При відповідальному виборі лінолеуму провідні фахівці настійно рекомендують звертати увагу на наступні критерії матеріалу.
Довговічність лінолеуму

Довговічність, перш за все, залежить від зносостійкості лінолеуму, його товщини і наявності основи.

Виходячи з характеристики зносостійкості, лінолеум ділиться на три види:

Побутовий лінолеум
Найпоширеніший побутовий лінолеум масово застосовується в житлових приміщеннях з невисокою прохідністю. Зазвичай, це гетерогенні покриття товщиною 1,5 - 3 мм. Прослужить побутовий лінолеум зазвичай 10 - 12 років.

Комерційний лінолеум
Комерційний лінолеум використовується в приміщеннях з високим навантаженням: у великих офісах, магазинах і навіть виробничих приміщеннях промислової сфери. Термін експлуатації його становить 10 - 25 років.

Напівкомерційний лінолеум

Середнім між побутовим і комерційним є напівкомерційний лінолеум. Він призначений для невеликих офісів, готельних номерів, лікарняних палат і т. д. На лінолеум такого типу надається гарантійний термін 7 - 20 років в залежності від виробника.
Основа лінолеуму

Основний лінолеум
В якості основи такого лінолеуму використовуються, як правило, наступні матеріали: поліестер, повсть, джут, ПВХ. Максимальний термін служби - 10 років.

Безосновний лінолеум
Безосновний лінолеум є однорідним ПВХ-матеріалом. Це досить тонке покриття (1,2-1,6 мм) з терміном служби всього 5-7 років.
Товщина лінолеуму

Для приміщень з великою прохідністю і високою вірогідністю механічних навантажень рекомендується вибирати лінолеум з більшою товщиною захисного шару. Так, для передпокою, коридору, кухні краще використовувати лінолеум із загальною товщиною не менше 3 мм. Він прослужить довше, ніж лінолеум із загальною товщиною 1,2 - 1,5 мм.

Якщо потрібно, щоб лінолеум служив довго, краще всього підійде напівкомерційний покриття: воно протистоїть впливу каблуків і меблів. Такий лінолеум добре підходить для коридорів і кухонь. Для віталень зазвичай використовують побутовий лінолеум.

Натуральний лінолеум живе довше покриття на спіненій основі. Завдяки своїм якостям, лінолеум з натуральних матеріалів не вигоряє, не міняє колір і структуру, а також протистоїть неконцентрованим кислотам, етилового спирту і жирам. А основний лінолеум довговічніше безосновного.

Багато залежить від правильного укладання і експлуатації лінолеуму. Лінолеум потрібно класти на рівну підлогу - краще всього не просто класти, а саме клеїти: тоді він прослужить довше. Що стосується експлуатації, то тут головною рекомендацією є дбайливе ставлення до підлогового покриття.

Тепло-та шумоізоляція
Ці характеристики також залежать від декількох факторів: товщини і основи. Чим товще лінолеум, тим вище у нього тепло-і звукоізоляційні якості. З усіх видів основи краще за всіх тепло зберігає джут. Матеріал на джутовій основі рекомендується застосовувати в приміщеннях, де потрібна додаткова теплоізоляційний захист.

Вологостійкість
Лінолеум сам по собі вологостійкий матеріал. У цій властивості він виграє і в ламінату, і в паркету.

При виборі лінолеуму треба стежити, щоб підлогове покриття було зроблено не на повстяній основі: інакше якщо потрапила всередину волога це запустить процес гниття. Для місць з підвищеними показниками вологості найбільш придатний безосновний лінолеум - досить тонке, від 1,2 - 1,6 мм, одношарове полотно з малюнком по всій товщині.

Фахівці радять не просто стелити лінолеум, а приклеювати його до фанери або бетону. Це завжди запобігає затримці вологи між підлоговим покриттям і власне підлогою.

Пожежобезпечність і займистість
Можливість протистояти вогню - властивість, якою ні в якому разі не можна нехтувати при виборі лінолеуму.

Майже всі види лінолеуму (і, здебільшого, побутовий лінолеум) є або «нормально горючими», або «сильно горючими». Це може насторожити більшість покупців. Непогану вогнестійкість має лише комерційний лінолеум. Але його широко застосовують тільки в промислових приміщеннях.
Зовнішній вигляд лінолеуму

Сьогодні на ринку будівельних товарів представлена величезна кількість всіх видів лінолеуму самих різних забарвлень і дизайну: від абстракції до імітації дерева і плитки. Найбільш затребувані на сьогоднішній день лінолеум «під дерево». Таке покриття створює повне враження ламінату, при цьому воно набагато зручніше в експлуатації.

Чудові декоративні властивості матеріалу дозволяють лінолеуму впевнено конкурувати у вітальнях з ламінатом, а в коридорах, санвузлах і кухнях - з керамічною плиткою.

Рекомендації при виборі лінолеуму
По можливості подивіться зразки лінолеуму безпосередньо в тому приміщенні, де пізніше його будуть стелити, оскільки, крім кольору, потрібно ретельно підібрати правильний і доречний в інтер'єрі тон (більш теплий або холодний), а на згадку це зробити проблематично.
Обов'язково вимагайте інструкцію по застосуванню саме того типу лінолеуму, який купуєте.
При перевірці якості лінолеуму в розкатаному стані зверніть увагу на те, чи немає на поверхні хвиль, горбів і ділянок відшаровування верхньої плівки.
Згортати лінолеум краще лицьовою стороною всередину. Якщо він згорнутий лицьовою стороною назовні, попросіть обернути рулон захисною плівкою або папером.
Зверніть увагу на нормативні вимоги. На лінолеум в обов'язковому порядку оформляється пожежний сертифікат, також необхідно оформити санітарно-епідеміологічний висновок.

По темі:
 Квартира.com