Водоемульсійна фарба

E-mail
Водоемульсійна фарба стала популярною завдяки своїй екологічності та широкому спектру її застосування. Її можна застосовувати як на фасадах, так і всередині приміщення. Ця фарба ідеально підходить для використання в приміщеннях житлового призначення, адже в її складі не містяться токсичні компоненти і вона не володіє різким запахом. Через те, що в ній відсутні органічні розчинники, а також вододисперсійні фарби пожежобезпечні.

Водоемульсійна фарба - це водяна суспензія, в яку також входять пігменти і частки полімерів, які виступають в якості основи. Після нанесення водно-дисперсійної фарби на поверхню вода випаровується, утворюючи при цьому міцне вологостійке покриття. Така фарба є екологічно безпечним матеріалом для декоративного оздоблення і не чинить негативного впливу на здоров'я людини та стан навколишнього середовища.

Водоемульсійні фарби діляться на наступні:
  • Полівінілацетатні (в яких в якості основи виступає ПВА);
  • Латексні;
  • Акрилові;
  • Силіконові;
  • Силікатні;

Розглянемо кожен тип фарб детальніше.

Полівінілацетатна фарба з усіх видів водоемульсійних фарб є найдешевшою, проте вона має такий собі істотний недолік, як слабку стійкість до вологого прибирання та стирання. Виходячи з цього, основною областю її застосування є стелі сухих приміщень. Ще одним мінусом цього типу фарби є те, що вона тонується вручну, а це зумовлює мізерну колірну палітру.

У наступного виду фарби тільки один недолік - це ціна. Латексні фарби - найбільш дорогі в сімействі водоемульсійних. Зате у них досить значний список переваг:
  • підвищена стійкість до вологого стирання;
  • висока міцність та еластичність;
  • отримання в результаті фарбування шовковисто-матовою поверхні;
  • можливість покриття основи тонким шаром;
  • здатність перекрити невеликі (до 1 мм) тріщини при нанесенні двох шарів, що може позбавити від попереднього оброблення поверхні шпаклівкою.


Акрилова фарба найпопулярнішою з сімейства водоемульсійних , так як вона має більш широку область використання, а це означає, що нею можна пофарбувати, не тільки стелі, а й стіни. Акрилова фарба не боїться вологого прибирання і має хорошу стійкість до стирання, її можна застосовувати навіть в дуже вологих приміщеннях. Однак не забувайте, що не рекомендується використовувати акрилову фарбу в тих місцях, де на неї може потрапити вода. Також на користь акрилових фарб говорить те, що у цього виду фарби досить широка кольорова палітра для тонування.
Так як акрилова фарба не дуже дешева, багато виробників випускають фарби, виконані на основі різних акрилових сполук полімерів: акрил силіконові, вініл акрилові та інші У них скромніші фізико-хімічні характеристики, однак, і вартість у них також невелика, тому вони досить популярні.

Силікатні фарби виробляються на основі рідкого скла з додаванням кремнієвих смол. Цей вид фарби буквально зростається з більшістю поверхонь, утворюючи при цьому міцний фізико-хімічний зв'язок, стійкий до атмосферних впливів. Силікатні фарби мають високу паропроникність. Терміни їх служби сягає 20 років. З недоліків цього виду фарби можна назвати практично повну відсутність еластичності, тобто фарба нездатна перекривати навіть дуже дрібні тріщини. Силікатна фарба призначена для обробки як внутрішніх, так і зовнішніх стін (бетонних, кам'яних, обштукатурених).

Силіконові фарби. Вони відносяться до найбільш сучасних фасадних фарб і поєднують в собі кращі властивості акрилових і силікатних фарб. Сполучною речовиною в них є силіконова смола. До достоїнств силіконових фарб слід віднести те, що вони паропроникні, однак при цьому їх поверхню абсолютно не промокає. Особливо актуально використовувати силіконову фарбу поверх штукатурки без шпаклівки. Цей вид фарби сумісний з мінеральними (вапняними і цементними), а також з латексними і акриловими водоемульсійними фарбами. Силіконова фарба володіє рекордною еластичністю: вона може перекривати тріщини до 2 мм шириною. Ще одним достоїнством силіконового покриття є те, що на ньому не розводяться шкідливі для людини мікроорганізми.
Застосування водоемульсійної фарби

Вододисперсійна фарба незамінна, якщо ви хочете зробити якісний і довговічний ремонт. Вона застосовується для обробки поверхні стін і стелі не тільки в квартирах або котеджах, а також в приміщеннях промислового й комерційного призначення. Завдяки своїй довговічності, міцності та стійкості до відшарування, водоемульсійну фарбу можна експлуатувати в приміщеннях з високим рівнем вологості. Цей вид фарби можна накладати абсолютно рівними шарами на бетонні, цегляні або оброблені штукатуркою поверхні, за винятком тих, які були пофарбовані раніше глянсовою фарбою. Водоемульсійну фарбу перед нанесенням на поверхню можна тонувати будь-якими барвниками. Наносити даний матеріал можна різними способами: за допомогою пензлика, валика або методом розпилення.

По темі:
 Квартира.com