Декоративна штукатурка

E-mail
Декоративна штукатурка

Історики стверджують, що перші декоративні штукатурки з’явилася чотири століття назад. В минулі часи роботи виконувалися штампуванням або ростовкою. У першому варіанті застосовувалися трафарети або форми, які дозволяли створити повторний візерунок. У другому на цементі, що починав затвердівати, вручну нарізався візерунок.
Сучасні декоративні штукатурки мають значно більший асортимент та область застосування, після нанесення утворюють різноманітні однотонні, багатобарвні фактурні або структурні поверхні. Так зміну шпалерам й фарбуванню стін все частіше приходить оздоблення декоративним покриттям.

Декоративна штукатурка: "Фактурна" та"Структурна"
Досить важко розібратись в типах штукатурок. Причини є декілька: у термінологічній плутанині, яка виникає через відсутність єдиного стандарту, та слабкої кваліфікації торговельного персоналу та деяких «майстрів», що, бажаючи показати свою «компетентність», вживають стосовно штукатурок всякі "розумні" терміни: "структурні", "фактурні", "текстурні", "рельєфні" і т.п.
Структурні: При використанні структурних штукатурок рельєф поверхні формується в результаті спеціальних операцій.
Фактурні: а у фактурних штукатурок рельєф утвориться сам, зразу після нанесення. Тобто до фактурних штукатурок відносяться найбільш "прості" за технологією нанесення матеріали з моментальним декоративним ефектом. Схема застосування декоративних штукатурок у спрощеному виді виглядає так: "купив – розкрив – наніс – і бачиш результат!" Розглянуті два типи подібних штукатурок з кольоровою камінцевоюною крихтою й так звані "шовкові" покриття.

Склад та властивості штукатурок:
Звичайні штукатурки - це розчин, до складу якого входять: в'яжучі матеріали і заповнювачі (як правило, пісок , вапно, цемент або гіпс). За допомогою такої штукатурки вирівнюють нерівності кладки і закривають шви; її використовують як ізоляції від проникнення в приміщення вологи; для підвищення звуко- теплоізоляції стін. Подібна штукатурка випускається у вигляді сухої будівельної суміші і, як правило, не використовується в якості фінішного покриття - потинькований шар «закривається» фарбою, плиткою або шпалерами.
Однак поряд зі звичайними штукатурками, існує і цілий клас матеріалів, що володіють не тільки вище вказаними властивостями, але й настільки привабливим зовнішнім виглядом, що вони цілком можуть служити покриттям для стін. Це - декоративні штукатурки. Саме на них Сьогодні на українському ринку представлений досить широкий асортимент декоративних штукатурок, який фахівці класифікують; за типом сполучного (основи); за розміром і виглядом заповнювача; способу нанесення і формування малюнка поверхні. Розглянемо запропонований асортимент декоративних штукатурок докладніше.
Класифікація штукатурок за типом поділом на мінеральні (цементні або цементно-вапняні), полімерні (на основі синтетичних смол), силіконові (на основі силіконових смол) і силікатні (на основі калійного скла) штукатурки.
Мінеральні декоративні штукатурки:
Являють собою суху суміш на основі білого цементу, перед використанням розчиняються водою. Застосовуються за всіма видами мінеральних підстав, відносяться до класу негорючих матеріалів, мають високу паро проникність , що важливо, низька вартість. Саме ці характеристики сприяли тому, що мінеральні штукатурки знайшли широке застосування в «мокрих» системах зовнішнього утеплення фасадів. До недоліків штукатурок цього класу можна віднести відносно низьку адгезію до основи і невелику еластичність.

Полімерні декоративні штукатурки:
Найпоширеніший клас декоративних штукатурок. Тут в якості сполучного виступають акрилові, стирол-акрилові, бутадієн-стирольні дисперсії, епоксидні смоли та поліуретани. Матеріал сполучного визначає технічні характеристики штукатурки. Так, покриття на основі акрилових та дисперсій володіють високою стійкістю до ультрафіолетових променів, гарною паро проникністю, стійкістю до високих температур (до 90 ° С) і адгезією до поверхні. Стирол-акрилові і бутадієн-стирольні штукатурки відрізняються високою стійкістю до вологи. До достоїнств поліуретанових і епоксидних штукатурок відносяться висока зносостійкість, стійкість до агресивних середовищ і хороша адгезія до основи.
Поділяють полімерні штукатурки на дві групи: на водній і безводній основі. До матеріалів на водній основі відносяться акрилові, і бутадіен-стирольні штукатурки. А поліуретанові і епоксидні - до матеріалів на безводній основі.
Переваги полімерних штукатурок - технологічність, міцність і довговічність покриттів. Ці штукатурки, як правило, поставляються у продаж в готовому вигляді, переважно тоновані в заданий колір. Підставою для нанесення полімерних штукатурок можуть служити поверхні з бетону, цегли, гіпсокартону, твердих волокнистих плит, ДСП. Найбільшого поширення в Україні отримали акрилові штукатурки.
До основних недоліків полімерних штукатурок відносять більш низьку (ніж у мінеральних штукатурок) паро проникність.

Силіконові штукатурки :
Виготовляються на основі силіконових смол і поставляються в продаж у вигляді готової до застосування штукатурки. Їх наносять на будь-які мінеральні основи і на старі дисперсійні покриття, оброблені силіконовими ґрунтовками. Силіконові штукатурки володіють високою паро проникністю, гідрофобністю, стійкістю до ультрафіолетового випромінювання. У силоксанових волокнах, що входять до складу цих штукатурок, електро нейтральні. Тому покриття на основі сілоксана не тільки не «притягує» пил, але і володіє здатністю самоочищатися - навіть невеликий вітерець очищає стіни під пороху.
Ще одна безсумнівна гідність силіконових штукатурок - тривалий термін експлуатації. До основних недоліків силіконових штукатурок можна віднести їх високу вартість.

Силікатні штукатурки :
Виготовляються з «рідкого» скла. У продаж надходять у вигляді готових сумішей. Силікатними штукатурками можна покривати будь-які мінеральні основи і старі силікатні покриття. Ці штукатурки використовуються разом з силікатними ґрунтовками. Але мають обмежену колірну гамму.

Вигляд покриття – наповнювач;
Зовнішній вигляд готового покриття з декоративних штукатурок безпосередньо залежить від розміру, типу, форми та кількості наповнювача. Найбільш поширені матеріали, які використовуються в якості наповнювачів: природний кварцовий пісок, мармурова або гранітна крихта, їх суміші та полімерні гранули. Розмір «зерен» наповнювача - на будь-який смак від 0,5 до 6 мм. Саме він визначає зовнішній вигляд покриття. Так, за допомогою крупнозернистої штукатурки можна імітувати покриття з фарбованої пробки, а дрібнозерниста - дозволяє отримати фактуру, нагадує склошпалери. До речі, якість покриття безпосередньо залежить від того, наскільки точно в штукатурці витримана фракція (розмір) зерна: якщо зерна заповнювача суттєво відрізняються один від одного за розміром, то покриття здобуває нерівномірну структуру і мало естетичний вигляд. У якісних матеріалах наявність зерен, що відрізняються від заявленого розміру, становить не більше 5-10%.
Кожен наповнювач має свої особливості, про які не зайвим буде знати споживачеві. Так, кварцова крихта характеризується середнім зчепленням з полімерним сполучним, проте має високу стійкість до стирання і механічні пошкодження (наприклад, подряпин). Мармурова крихта добре «зчіплюється» з полімером, проте її стійкість до стирання і подряпин відносно невисока. Гранітна крихта характеризується високою стійкістю до стирання і середнім зчепленням з полімерним сполуками.
Крім розміру гранул, зовнішній вигляд готового штукатурного покриття залежить і від способу нанесення складу на основу. Існують три види оштукатурених поверхонь:
суцільна шорстка «руно», «гусяча шкіра»
бороздчато-шорсткувата «кора», «короїд», «мюнхенська»
рівномірно гладка.
Декоративні штукатурки інтер'єрні
Дані декоративні штукатурки поділяються на фактурні та «венеціанські». До першого виду відносяться полімерні матеріали, застосування яких надає стіні рельєфний вид. Фактурні штукатурки дуже пластичні, і в цьому полягає головна особливість оздоблювального матеріалу. Добавки збільшують терміни висихання штукатурки. Це дає можливість моделювання поверхні, домагаючись різних декоративних ефектів. Дуже важливо, щоб перед оздоблювальними роботами поверхню стін була ретельно підготовлена.
За допомогою гранул або волокон заповнювача штукатурки формується бороздчата або шорстка структура поверхні стіни. У свою чергу застосовуваний інструмент, ступінь натиску та напрямки рухів створюють унікальний малюнок. При цьому зовнішній вигляд покриття може відрізнятися з техніки нанесення штукатурки: набризк, гладка, "шуба" та інше Необхідний колір можна отримати за допомогою тонування різними відтінками оздоблювального матеріалу.

У Венеціанській штукатурці збережена класична рецептура - вапно, барвний компонент і кам'яний пил. Робота над «венеціанкою» починається з підбору кольору. Так, для створення на стіні ефекту є можливість використовувати до 5-7 відтінків одного кольору, а ілюзія прозорості досягається нанесенням декількох шарів матеріалу. Останній етап "венеціанської» оздоблення стіни - вощіння штукатурки. Покривання натуральним воском додає поверхні глянцевий вигляд, а синтетичним воском - матовий і оксамитовий відтінок. Хоча уже на ринку представлені декоративні штукатурки, які не потребують додаткового захисту воском. які легко поліруються і дозволяють добиватися "старовинних декоративних ефектів» як при реставраційних роботах, так і в сучасному оздобленні.
 

Підвісні стелі

E-mail
Підвісні стелі

Підвісні стелі швидко і міцно завойовують симпатії людей не тільки у Львові чи Україні, але й у всьому світі. Такі стелі стають невід'ємною частиною в сучасних житлових будинках, кватирах та офісах, оскільки вони відрізняються максимальною функціональністю і яскравою естетичною привабливістю. Причиною подібної симпатії є кілька причин, які забезпечують підвісним стелям топове місце в рейтингу оздоблення приміщень. Спробуємо розібратися, з чим пов'язана така популярність і наскільки вона виправдана. Головні причини, по яких застосовуються підвісні конструкції, це є наявність інженерних систем, до яких необхідно забезпечити простий і легкий доступ і одночасно приховати. Такі стелі дозволяють ефективно приховати технічні комунікації, труби, електропроводку, забезпечуючи одночасно доступ до вентиляції, кондиціонерів, системи опалення. Важливим фактом є і те, що такі стелі дозволяють приховати дефекти покриття: нерівності, тріщини, плями і інші проблемні місця, а крім того, підвісні стелі володіють можливістю для встановлення різних світильників та декоративного освітлення , а догляд за ними, так само як і монтаж та демонтаж, відносно простий. А також системи підвісних стель прості та легкі в ремонті: один модуль легко замінити іншим без демонтажу каркаса. Поліпшують акустичні властивості приміщень. Нарешті, це найнадійніший засіб вирівняти базову стелю або навпаки, коли потрібно, зробити її багаторівневою.

Підвісна стеля складається з металевого (однорівневого або багаторівневого) каркаса, до якого кріпляться плити. Виготовляють плити для стель переважно екологічно чистих матеріалів : мінеральних волокон (сумішей піску, скляного бою та вапняку) гіпсу, гіпсокартону (гіпсові листи, покриті тонким, але міцним картоном), дерева (цілого, так і волокнистого наповнювача із синтетичними й цементними сполуками) та пластику (полістирол і полікарбонат). Плити бувають самої різної товщини - від 6 до 19 мм.
Фахівці стверджують, що чим більша товщина плити, тим краще її тепло-звукоізоляційні це дозволяє скоротити втрати тепла, а також зменшити опалювальну площу приміщення.
За формами та видами підвісні стелі бувають на 6 груп: 1. Плиткові, 2. Панельні, 3. Рейкові, 4. Касетні,5. Гратчасті, 6. Ніздрюваті. Короткий опис та властивості деяких найпоширеніших видів стель

Підвісні стелі Armstrong
Підвісні стелі

Панелі Armstrong з мінеральних волокон характеризуються високими акустичними властивостями, такі стелі забезпечують додаткову теплоізоляцію в приміщеннях. Вони складаються з мінеральних волокон: глини та сполучних добавок (макулатури, гіпсу, крохмалю, латексу). Технічні характеристики мінерально -волокнистих плит залежать від складу в'яжучої речовини та складу.
Великий різноманітний дизайн фактур поверхонь дозволяє створювати практично будь-які композиції із стельових плит.

Касетні підвісні стелі
Підвісні стелі

Касетні стелі. Збираються переважно з стандартних касет прямокутних або квадратних форм,які монтуються на прихований каркас. Більшість касет виготовляється з оцинкованої сталі, покритої шаром поліефірним порошком. Стельові касети випускаються в гладкому, перфорованому або мікроперфорованому варіантах.

Підвісні стелі з гіпсокартону
Підвісні стелі

Найпопулярнішим матеріалом для облаштування підвісних стель на даний час є гіпсокартон. Стелі з гіпсокартону мають масу переваг. По-перше, вони дозволяють виправити всі існуючі нерівності, які можуть бути дуже великими. В більшості старих приміщень, кімнат – перепади стель часом сягають до 10 сантиметрів. В таких випадках вирівнювати стелі шпаклівкою чи штукатуркою дуже складно та затратно . За допомогою гіпсокартону можна створити ідеально рівну поверхню, яка при цьому буде стійка. По властивостях гіпсокартон ідеально підходить для житлових та будь яких інших приміщень. Він екологічно чистий, не містить токсичних компонентів і не робить негативного впливу на здоров'я та життєдіяльність людини, що підтверджують різні досліди та сертифікати.
Стелі з гіпсокартону легко піддаються декоруванню, за допомогою перфорації можна зробити ексклюзивний малюнок. Це прекрасна можливість для втілення ваших ідей – гіпсокартон дозволяє відтворювати практично будь-які архітектурні рішення: форми, фігури, складні переходи від однієї площини стелі до іншої, криволінійні поверхні, хвилі та багато іншого.
Якщо підвісна стеля в квартирі облаштована з гіпсокартону. Це є відмінна звукоізоляція приміщення. Акустичні властивості гіпсокартонних стель нічим не поступаються стелям з мінеральним плит. Особливо, якщо додатково зробити прокладку з звукоізолюючого матеріалу, наприклад, з мінеральної вати.

У стелі з гіпсокартону можна вбудовувати сучасні світильники. За допомогою яких приміщення легко розділити на окремі зони. Для цього можна використовувати різні типи світильників, які відрізняються рівнем яскравості та кольором підсвічування.

Професійно облаштована стеля з гіпсокартону прослужить вам довгі роки, зберігаючи комфорт і затишок у вашій квартирі або офісі. Гіпсокартонні стелі – це хороше та економне, якісне рішення для кімнат, офісів, дитячих садочків, а також нежитлових приміщень.
Якщо Ви маєте намір облаштувати у своїй оселі або офісі будь яку підвісну стелю, тоді звертайтесь до нас. Будемо раді допомогти Вам втілити Вашу ідею.
 

Керамічна плитка

E-mail
Керамічна плитка

Керамічна плитка - це один з самих популярних будівельно-оздоблюючих матеріалів для облицювання підлог та стін. Виготовляють плитку з натуральних екологічно чистих матеріалів : кварцового піску, шпату або шамоту, та глини різних сортів. Переважно (в більшості )керамічною плиткою облаштовують кухні, душові ванні кімнати, коридори, також плитку використовують для обробки зовнішніх фасадів тераси, сходи.
Облицювання плиткою створює красиві, зносостійкі, водо відштовхуючі поверхні, що легко чистяться. На сьогоднішній день виробники пропонують дуже широкий вибір керамічної плитки. Різного призначення, кольори, розміри, форми, це далеко не повний перелік властивостей керамічної плитки.
Якісно облицьовані стіни дозволять цілком реалізувати естетичні і функціональні властивості плитки. Всю красу плитки, яку ви обрали в магазині, якісна робота майстра перенесе у вашу оселю. Добре облицьована поверхня дозволяє швидко навести чистоту і порядок з мінімальними зусиллями, без зайвих витрат миючих засобів.
Переваги керамічної плитки:
Міцність. Якщо плитка укладена правильно, відсутні порожнини то витримує сильні навантаження –в деяких випадках навіть краще, ніж бетонні плити.
Гігієнічність. Керамічна плитка володіє низьким коефіцієнтом вбирання. Легко миється, за нею легко доглядати, практично не піддається руйнуванню під впливом хімічних речовин. Вибір керамічної плитки для тих, хто любить все натуральне і екологічне. Завдяки тому, що склад кераміки без синтетичних речовин, бактерії, що попали на неї, не розмножуються.
Жорсткість . При високих навантаженнях на розрив, показники жорсткості плитки дозволяють їй не прогинатися і не деформуватися. Чим більша товщина плитка, тим вище цей показник.
Вогнестійкість. При виготовленні плитки її піддають випаленню, деколи по кілька разів, завдяки цьому, плитка взагалі не горить, а при нагріванні не виділяє отруйних речовин.
Недоліки керамічної плитки:
Плитка як покриття для підлоги підходить не для всіх кімнат.
Холодна. Підлога з керамічної плитки має постійну низьку температуру
Крихкість. Істотним недоліком плиточної підлоги є те, що плитка може розколотися, тріснути в результаті падіння важкого предмета.
Складність укладання, це робота виключно для фахівців.
Слизька. Деякі види плитки, якщо на них потрапляє вода, стають дуже слизькими.
 

Ламінат: Ламінована пдлога

E-mail
Ламінат — це підлогове покриття, яке являє собою пресовану під високим тиском деревно-волокнисту плиту з декоративним верхнім шаром, переважно імітує натуральне дерево.

Ламінат: Ламінована пдлога

Останнім часом, особливої популярності, серед підлогових покриттів, користуються ламінована підлога (ламінат) та паркетна дошка. У порівнянні зі звичайним паркетом, остані мають деякі переваги, більш доступна ціна, багатий вибір декорів, легка і швидка укладка, в порівнянні з натуральним паркетом.
 

Декоративний камінь в інтер'єрі

E-mail
Штучний декоративний камінь у Львові став популярним декілька років тому і відразу ж почав користуватися ще більшою популярністю. Цей декоративний камінь дуже схожий на натуральний камінь. Штучний декоративний камінь зроблено з цементу, піску, гіпсу та різних інших наповнювачів і фарбувальних пігментів, так що він не зовсім штучний, а тільки частково.
 
 Квартира.com