Гіпсокартон замість кондиціонера

E-mail
Гіпсокартон замість кондиціонера
Вчені придумали новий гіпсокартон, який має властивості поглинання і виділення тепла. З його допомогою, як вони стверджують, вдасться скоротити до 40% споживання енергії в будинку.

Як показали випробування, лист цього гіпсокартону товщиною в 38 міліметрів показує в п'ять разів кращу теплоємність, ніж такий же лист звичайного гіпсокартону. І аналогічну теплоємність 15-сантимертровій кладці з порожнистої цегли.

Домогтися цього вдасться за допомогою мікрокапсул з парафіну, які складають майже половину складу нового матеріалу.

Коли на ці крихітні капсули впливає світло і тепло, вони нагріваються і перетворюються в рідину. Це сприяє поглинанню ними тепла і, відповідно, зниженню температури в будинку. Ну а вночі, коли температура починає знижуватися, то парафін знову застигає, і на цей раз вже не поглинає, а випромінює тепло, віддаючи його приміщенню.

Таким чином, новий гіпсокартон може підтримувати усередині приміщення одну і ту ж температуру, поки зовні вона коливається від 20 до 30 градусів за Цельсієм, без допомоги кондиціонера. Принаймні, саме цей діапазон був випробуваний вченими з Мадридського політехнічного університету. Проте вже зараз можна припустити, що і в більш холодних або жарких широтах він буде затребуваною енергозберігаючою технологією.

По темі:
 Квартира.com