Ламінат: Ламінована пдлога

E-mail
Ламінат — це підлогове покриття, яке являє собою пресовану під високим тиском деревно-волокнисту плиту з декоративним верхнім шаром, переважно імітує натуральне дерево.

Ламінат: Ламінована пдлога

Останнім часом, особливої популярності, серед підлогових покриттів, користуються ламінована підлога (ламінат) та паркетна дошка. У порівнянні зі звичайним паркетом, остані мають деякі переваги, більш доступна ціна, багатий вибір декорів, легка і швидка укладка, в порівнянні з натуральним паркетом.

Багато хто вважає ламінована підлога є ненатуральним матеріалом, але це не зовсім так, у складі ламінату лежить близько 85% натуральної деревини. Як правило, ламінат складається з 4-5 шарів, така структура забезпечує йому більш тривалий термін служби.

Ламінат: Ламінована пдлога


1. Перший шар - спеціальний високоміцний шар з акрилової смоли або меламінової смоли, яка ламінує виріб, звідси ламінована підлога отримав свою назву.
2. Другий шар - декоративний, складається з паперу, що імітує переважно натуральний малюнок дерева.
3. Третій шар - спеціальна вологостійка пінка.
4. Четвертий шар - це шар ДВП (деревно-волокниста плита) високої щільності, це основний шар, який несе навантаження.
5. П'ятий шар - це самий нижній шар, він зроблений з вологостійкої плівки, яка захищає ламінат від вологи.
Переваги ламінованої підлоги:
Основною перевагою є стійкість до всіх можливих пошкоджень, стійкість проти запалення та до тліючої сигарети, простота догляду, не боїться вологого прибирання, прямих сонячних промінів, навіть після довгого використання не втрачає зовнішній вигляд. Простий монтаж, а при необхідності ламіновану підлогу можна розібрати і так само зібрати знову.
Недоліки ламінованої підлоги:
Крім того, ламінат дуже вимогливий до рівності підлоги, допускається перепад не більше 2 мм на 1 кв.м, плюс необхідно використовувати підкладку, яка виконує роль теплозвукоізоляції. Слабким місцем ламінату є його стики, при високому навантаженні більше номінального, а також при нерівній підлозі шви ламінату можуть розбиватися, і ламінат почне стирається на стиках в першу чергу.

В даний час виробляють ламінат 4 основних класів по EN13329.
31 клас для домашнього використання.
32 клас для використання в невеликих офісах.
33 клас для комерційного використання.
34 клас для використання в багатолюдних місцях: магазинах і торгових центрах, придатні для прибирання промисловими миючими машинами.
Нещодавно з'явилися «ламінати» більш високого класу від 35 до 43, але це є швидше маркетинговим ходом компаній, що виробляють такий ламінат, ці класи не підтверджено Європейською Асоціацією виробників ламінованих підлог (EPLF).
Догляд за ламінованою підлогою.
Ламінована пілога по суті - це паперова основа в міцній обгортці, і волога для неї шкідлива тільки з боків. Ламінат повинен бути сухим, але якщо ви пролили на нього рідину, то її слід прибрати. Сучасний ламінат має захист від проникнення вологи, але тривалого впливу вологи не витримає жодна дерев'яна підлога. При монтажі ламінату, особливо в приміщеннях, де часто прибирають (коридор, кухня) рекомендується використовувати спеціальний герметик для замків. Він не склеює ламелі між собою, та в той же час добре захищає їх від проникнення вологи.

Найбільш шкідливою є гаряча вода. Якщо ламінат залитий повністю (або тривалий час), то рекомендується спочатку прибрати всю воду, потім зняти плінтуса (якщо є така можливість прибрати воду із зазорів за допомогою миючого пилососа або губки ) та дати підлозі просохнути протягом 4-7 днів. Використовувати фени та інші прилади не потрібно. Протяг набагато краще провітрить і просушить кімнату.
Монтаж ламінату:
Ламінат: Ламінована пдлога

Перед укладенням ламінована підлога повинна полежати в приміщенні декілька днів (2-3 дня). Якщо у вас старий лінолеум, то ламінат можна укладати прямо на нього, при умові якщо він звичайно рівний. На дерев'яну підлогу ламінат можна укладати тільки в тому випадку, якщо дерево не прогинається, інакше це призведе до швидкого зносу. На бетону стяжку обов'язково укласти вологостійку підкладку, при цьому стяжка під ламінат повинна бути максимально рівною. Ламінована підлога є "плаваючим" покриттям, тому ламіновані панелі не можна кріпити ні до підлоги, ні до стінок, між стіною і ламінатом повина бути відстань.

По темі:
 Квартира.com